Nikt nie jest nielegalny!

Żadne dziecko nie jest nielegalne! Media ujawniły dziś, że Straż Graniczna wywiozła z ośrodka SG w Michałowie rodziny z małymi dziećmi na granicę z Białorusią. To okrutne działanie Straż Graniczna uzasadnia stosowaniem się do rozporządzenia MSWiA z sierpnia tego roku, zezwalającego na tzw. "push-back", czyli wywożenie ludzi poszukujących ochrony międzynarodowej z powrotem na granicę.

Apeluję, wraz z posłankami i posłami Lewica, do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o niezwłoczne uchylenie tego rozporządzenia - a przynajmniej o natychmiastowe wyłączenie z rozporządzenia dzieci i ich rodziców!

Nikt nie przekona mnie, że te maleńkie, w niektórych przypadkach ok. roczne dzieci stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ponad 38 milionowego państwa. Nikt nie przekona mnie, że siła państwa objawia się brutalnością wobec najbardziej bezsilnych.

Czy władza, która słowo "rodzina" odmienia przez wszystkie przypadki potrafi zdobyć się na litość choćby wobec tych najbardziej bezbronnych - dzieci? Oczekuję natychmiastowych działań MSWiA!

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się