Dzień Dziecka 2021

01-06-2021 

1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci. Małych i dużych, z dużych miast i małych wsi, zdrowych i chorujących, tych dorastających w licznych rodzinach i tych tęskniących za bliskością.

Wszystkie zasługują na bezpieczne, szczęśliwe i pełne miłości dzieciństwo. Nie wszystkie, niestety, takiego doświadczają.

Tego dnia, życzę wszystkim dzieciom, by ich młode lata wypełnione były radością i beztroską. A jeśli na horyzoncie pojawiają się problemy - by zawsze mogły liczyć na pomocną dłoń. Na opiekę, wsparcie i pomoc. Na miłość, przyjaźń i ciepło. Na szczęście.

Wszystkiego Najlepszego!

A na koniec Dnia Dziecka jeszcze kilka słów o miejscu, w którym dzieci spędzają nawet jedną trzecią swojego dnia - czyli, oczywiście, o szkole. Jakim mogłaby być miejscem? Czy po pandemii może być inna, lepsza, niż była wcześniej, niż jest dziś? W jaki sposób może nie tylko dzieci uczyć i wychowywać, ale także się nimi opiekować?

O tym wszystkim i o tym, jaką receptę na szkołę i edukację mam ja i Lewica mówiłam podczas naszej niedawnej konwencji programowej. Zapraszam do wysłuchania.

1

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się