Moja załoga

Polityka to gra zespołowa - w pojedynkę niewiele da się w niej zdziałać. Ale mając wokół siebie osoby gotowe do wspólnego wysiłku, można osiągnąć naprawdę wiele. Poznajcie je! To Społeczne Partnerki i Społeczni Partnerzy Posłanki, czyli najbliżsi współpracownicy i współpracownice mojego biura poselskiego. To ekipa, która wspierając lewicę oraz mnie w mojej poselskiej pracy działa na rzecz równości, solidarności, bezpieczeństwa i wolności nas wszystkich. Spotkacie ich w siedzibie mojego wrocławskiego biura, podczas moich odwiedzin w innych dolnośląskich miastach, na debatach czy demonstracjach. To one i oni pomagają mi w organizacji spotkań z Wami, pisaniu interpelacji czy podczas poselskich interwencji. Działają ze mną, ale dla Was - moich i lewicy wyborczyń i wyborców.

Chcesz działać razem z nami? Zgłoś się na Społecznego Partnera / Partnerkę Posłanki!

Działaj z nami

Jakub Trendewicz

Asystent parlamentarny

Działacz społeczny i polityczny, związany z Młodą Lewicą i Amnesty International. Szczególnie zaangażowany w walkę o prawa człowieka. Uczestnik wielu programów szkoleniowych, prowadzonych m.in. przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich czy Akademię Demokracji Socjalnej. Obecnie asystent parlamentarny Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Paweł Koślacz

Dyrektor biura poselskiego

Geek, wrocławski nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Jeden ze współzałożycieli inicjatywy Wrocław Wspiera Nauczycieli. Dotychczas zaangażowany w działania związane ze strajkiem nauczycielskim oraz kwestią upamiętnienia Towarzystwa Socjalistów Polskich w Breslau. Wspiera Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk w walce o lepszą edukację i lepszą Polskę.

Karol Perkowski

Wsparcie prawne

Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim i student ostatniego roku prawa na Uniwersytecie SWPS. Od lat zaangażowany w działalność społeczną - były rzecznik prasowy i członek zarządu Miasto Jest Nasze, wiceprzewodniczący Wolnego Miasta Warszawa, przewodniczący warszawskiej Rady Osiedla. Do niedawna współpracował z kancelarią adwokacką, udziela bezpłatnych porad prawnych w ramach uniwersyteckiej poradni prawnej.

Michał Brokos

Od wielu lat zaangażowany w działalność społeczną i antyfaszystowską na wrocławskiej lewicy. Jeden z organizatorów inicjatywy Wrocław Wspiera Nauczycieli, członek Zarządu Stowarzyszenia Spójnik. Wspiera ruch lokatorski, w wolnych chwilach pomaga w czasie rozdawania żywności na wrocławskich osiedlach.

Magda Owczarek

Rzeczniczka prasowa biura

Rzeczniczka prasowa biura poselskiego, z wykształcenia niderlandystka i specjalistka ds. PR. Współorganizowała inicjatywę Wrocław Wspiera Nauczycieli, jako rzeczniczka reprezentowała wrocławski komitet Lewicy, w swojej działalności przy różnych akcjach wspierała kobiety, mniejszości etniczne, osoby LGBT+, ruchy antyfaszystowskie i ekologiczne. W czasie wolnym gra w gry fabularne, piecze chleby na zakwasie i próbuje nauczyć się akwareli.

Dorota Kłodnicka

Socjolożka, zawodowo zawodowo związana z marketingiem i grafiką. Od kilku lat działa na wrocławskiej lewicy - współorganizowała protesty, happeningi oraz debaty o mieście przed wyborami samorządowymi. Współtwórczyni akcji profrekwencyjnej “Mam Głos” podczas kampanii parlamentarnej. W biurze działa w grupie komunikacji i strategii.

Dawid Migacz

Student matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Szczególnie ważne dla niego tematy to edukacja i transport. W biurze poselskim zajmuje się sprawami administracyjnymi i wspiera zespoły doradcze. Prowadzi zajęcia matematyczne dla młodzieży, a w wolnym czasie gra w gry planszowe, doucza się niemieckiego lub czyta dokumenty sejmowe. Zapalony rowerzysta.

Kasia Owoc

Na co dzień product managerka w jednej z wrocławskich korporacji. Poza pracą zawodową działaczka społeczna, członkini dolnośląskiego sztabu partii Wiosna RB w wyborach do Europarlamentu, odpowiedzialna za social media oraz współpracę z lokalnymi mediami. W biurze poselskim ADB zajmuje się social mediami i wspiera grupę medialną. Poza pracą mama 3-letniego Jana, fanka enoturystyki oraz gotowania.

Andrzej Chałupniak

Biotechnolog z doświadczeniem w międzynarodowych projektach badawczych i przemyśle. W biurze poselskim działa w grupie doradczej. Tematy, które są szczególnie dla niego ważne, to prawa pracownicze, prawa osób LGBT+ oraz środowisko. Jego pasją są podróże, a w wolnym czasie zgłębia tajniki Ameryki Łacińskiej.

Wiktoria Korzecka

Uczennica wrocławskiego LO VIII, swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem i komunikacją społeczną. Angażuje się na rzecz praw uczniów, kobiet i mniejszości. Przy biurze poselskim działa w grupie medialnej i komunikacji. Miłośniczka kotów, poezji i literatury. W wolnych chwilach spaceruje, gotuje i pisze - zazwyczaj o edukacji.

Emilia Kolus

Absolwentka fizyki technicznej, pracuje w branży IT jako testerka manualna i automatyzująca. W biurze poselskim Agnieszki Dziemianowicz-Bąk zajmuje się interpelacjami i zespołami doradczymi. Prywatne opiekunka trzech świnek morskich. Fanatyczka zdrowego jedzenia, która woli sama gotować niż jeść na mieście.

Tomek Nowak

Inżynier chemii niepracujący w zawodzie. Wcześniej nie udzielał się społecznie i politycznie, zaangażował się na początku kampanii Agnieszki Dziemianowicz-Bąk - dzięki temu zainteresował się polityką oraz, jak nieustannie podkreśla, poznał fantastycznych ludzi. W biurze poselskim zajmuje się finansami i logistyką. Interesuje się astronomią, muzyką i grami komputerowymi.

Kacper Mazur

Student matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Wolontariusz-opiekun osób z niepełnosprawnością na koloniach oraz były wolontariusz-korepetytor projektu "Starszy Brat, Starsza Siostra". W biurze wspiera zespoły doradcze przy projektach dotyczących transportu miejskiego. Prywatnie miłośnik kick-boxingu i biegania.

Zuzanna Lis

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, optometrystka z zawodu i zamiłowania. W biurze poselskim Agnieszki Dziemianowicz-Bąk pomaga w sprawach organizacyjnych i działa w grupie komunikacji. Na co dzień chętnie chodzi do kina i spędza czas z kotem Falafelem.

Jakub Dominiak

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Zawodowo zajmuje się projektowaniem systemów powietrznych w samolotach pasażerskich. W biurze poselskim pomoga w organizacji wydarzeń lokalnych i działaniach logistycznych: rozwozi, podwozi, przynosi, odnosi, montuje i demontuje. Interesuje się nauką - zarówno ścisłą, jak i humanistyczną. Czyta literaturę faktu i publikacje popularnonaukowe. Jako pasją jest piwowarstwo domowe oraz narciarstwo alpejskie.

Dorota Pędziwiatr

Politolożka, zawodowo zajmuje się konsultingiem w obszarze rozwoju ludzi i organizacji. W biurze poselskim działa w grupie strategii, wolontariackiej i wspiera sprawy organizacyjne. Uwielbia różnorodność ludzi i miejsc - mieszkała i pracowała już we Francji, Niemczech, Holandii i Turcji oraz działała w licznych organizacjach non-profit. Ciekawość jest głównym motorem jej działań.

Agata Kreska

Na co dzień pracuje w jednej z wrocławskich uczelni. Aktywistka społeczna i feministka, jedna z organizatorek inicjatywy Wrocław Wspiera Nauczycieli. Prywatnie mama przedszkolaka. W biurze Agnieszki Dziemianowicz-Bąk działa w grupie komunikacji i social mediów.

Savina Wołoszyn

Studentka na UWr rozwijająca się zawodowo w kierunku pracy naukowej. Od 2018 roku działa aktywistycznie na terenie Wrocławia – współorganizowała wydarzenia edukacyjne, pomagała w protestach na rzecz społeczności LGBT+ i kobiet. W biurze tworzy przeglądy informacyjne i współorganizuje wydarzenia. W wolnych chwilach czyta książki naukowe lub ogląda koreańskie seriale, choć, najczęściej, po prostu pracuje nad kolejnymi projektami.

Kacper Mach

Reza Sałajczyk

Społeczna osoba asystencka

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się