Podsumowanie 35 posiedzenia Sejmu

24-07-2021 

To były intensywne trzy dni. Wotum nieufności wobec Przemysława Czarnka, zaprzysiężenie nowego Rzecznika Praw Obywatelskich i przepychanie przez PiS pomysłu odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

Głosowanie ws. wotum nieufności wobec Przemysława Czarnka - Lewica nie tylko głosowała za odwołaniem ministra, ale też wraz z Akcja Demokracja pokazaliśmy premierowi Morawieckiemu ponad 100 tysięcy Waszych podpisów za tą dymisją (to więcej, niż Czarnek otrzymał głosów w wyborach do Sejmu!). Ignorując te podpisy, PiS zignorował przede wszystkim Wasz głos. Zapamiętamy im to - tymczasem nie zwalniamy tempa i kontynuujemy naszą zbiórkę podpisów oraz akcję "Nie ma wakacji od edukacji", czyli rozmowy z Wami o tym, jaka powinna być szkoła "po Czarnku"!

Zaprzysiężenie nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, profesora Marcina Wiącka. Życzę nowemu RPO powodzenia w pełnieniu tej ważnej funkcji, podążania śladami zasłużonego poprzednika, prof. Adama Bodnara i sukcesów w obronie praw obywateli i obywatelek.

Przepychanie przez PiS zdumiewającego pomysłu na odbudowę Pałacu Saskiego w Warszawie. Odpowiedź Lewicy na pomysł takiego wydawania pieniędzy, podczas gdy pensje pracowników budżetówki wciąż pozostają zamrożone jest jedna: Wyższe płace, nie pałace!

Kolejne posiedzenie Sejmu w sierpniu, a już dziś Posłanki Lewicy ruszyły w Polskę! Moje koleżanki spotkacie w ten weekend na Mazowszu, a ja już o godzinie 14.00 zapraszam na oficjalnej otwarcie mojego biura poselskiego w Oleśnicy!

Do zobaczenia!

2

3

4

5

6

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się