W mediach

Zwracamy się do młodych kobiet z przesłaniem, że choć nie pamiętają lepszej przeszłości, to mogą zagłosować na lepszą przyszłość. Chcemy, by o macierzyństwie decydował nie biskup z politykiem, ale one same. - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Prezydent pokazał środkowy palec pacjentom onkologicznym - oceniła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Andrzej Duda poinformował w piątek, że podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej przyznającą w 2020 roku rekompensatę w wysokości blisko dwóch miliardów złotych dla mediów państwowych.

Wrocławska posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk skierowała do ministra infrastruktury interpelację w sprawie modernizacji linii kolejowej nr 143 z Wrocławia przez Oleśnicę do Kluczborka.

Robert Biedroń do tej pory nie przeprosił za to, że obrażał Polskę w Brukseli czy Strasburgu wymyślając fake newsy nt. sytuacji w Polsce - mówił w "Polityce na Ostro" wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. - Ja bym z chęcią usłyszała przeprosiny ze strony Beaty Kempy za słowa o pierwszej damie - odpowiedziała mu posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Kandydat Lewicy na prezydenta powołał swój sztab wyborczy. W jego skład weszły dwie dolnośląskie polityczki.

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wystąpiła do wrocławskiego magistratu z interwencją poselską. Domaga się nadania numeru PESEL 11-miesięcznej dziewczynce, która jest wychowywana za granicą przez dwie matki. Urząd Stanu Cywilnego tego nie zrobił, odsyłając sprawę do wojewody.

Nie ma "ideologii LGBT". Są ludzie. Dzieci. Takie jak Wiktor. Takie jak Dominik z Bieżunia. Kacper z Gorczyna. Ich tragiczna śmierć to nie śmierć ideologii. To odejście dziecka. Czyjegoś syna, czyjegoś przyjaciela. Młodej osoby, na którą czekało całe życie – pisze w specjalnym komentarzu do tekstu "Miłość w czasach zarazy" posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Reforma oświaty skróciła czas kształcenia ogólnego o jeden rok. Oceniam ją jak najgorzej. Polskiego systemu oświaty nie stać na kolejną wywrotową rewolucję - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.

Trybunał Konstytucyjny wyraźnie podąża za interpretacją ministra sprawiedliwości, według którego uchwała Sądu Najwyższego nie ma żadnej mocy prawnej - w taki sposób posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oceniła postanowienie TK ws. m.in. wstrzymania stosowania uchwały trzech izb SN.

Posłowie Lewicy złożyli w środę projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela dotyczący postępowań dyscyplinarnych wobec nauczycieli. Proponują w nim wydłużenie czasu na złożenie wniosku do rzecznika dyscyplinarnego tak, by dyrektor szkoły miał czas na zbadanie sprawy.

Ustawa kagańcowa przegłosowana. Sprawa sądów musi wreszcie wyjść z polityki, inaczej czeka nas jeszcze większy chaos. „W polskim systemie prawnym za chwilę będziemy mieć ruch prawostronny i lewostronny, więc łatwo o kolizję”, komentuje posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Jak wynika z naszych wspólnych wyliczeń, Lewicy i Związku Nauczycielstwa Polskiego, koszt 6 proc. podwyżek zapowiedzianych od września to ok. 800 mln zł - oświadczyła posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica).

Wrocławska posłanka ma pomysł, skąd wziąć pieniądze na ratowanie dolnośląskich zabytków - chce wykorzystać środki z Funduszu Kościelnego i Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk to polska filozofka, doktor nauk humanistycznych, działaczka społeczna i polityczna oraz posłanka na Sejm IX kadencji (2019-2023). Politycznie związana z polską lewicą. Od września 2015 do lutego 2019 roku była członkinią Partii Razem (od grudnia 2015 roku należała do Zarządu Krajowego). Była jedną z liderek „Czarnego Protestu” przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Za swoją działalność na rzecz kobiet znalazła się na corocznej liście „FP Top 100 Global Thinkers” amerykańskiego magazynu "Foreign Policy".

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Krzysztof Śmiszek zainagurowali działalność biura poselskiego na Przedmieściu Oławskim. - Chcemy, by tu skupiała się aktywność społeczna wokół ważnych dla naszych wyborców spraw - mówią.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się