W mediach

W poniedziałek w wielu miastach w Polsce, między innymi we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Częstochowie odbyły się manifestacje środowisk LGBT. Uczestniczą w nich nie tylko przedstawiciele tej społeczności, ale też osoby chcące wyrazić swoją solidarność z nimi. Jak mówiła w rozmowie z TVN24 posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, uczestnicząca we wrocławskiej manifestacji, jest to wyraz solidarności z osobami LGBT, ale też "ze wszystkimi zatrzymanymi podczas piątkowych wydarzeń w Warszawie".

To była pokazowa gra. Chodziło o to, żeby nie tylko dokonać aktu zatrzymania, ale też wysłać sygnał do wszystkich aktywistów, którzy mają odwagę wychodzić na ulice i protestować przeciwko szczuciu i nagonce, że nie powinni tego robić i mają się czego bać - mówiła w TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Kolorowe ubrania, które układały się w kolor tęczy i tęczowe maseczki - w takich strojach na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy przybyły posłanki i posłowie Lewicy. "Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość" - zapowiadała tuż przed Zgromadzeniem Narodowym Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Jeśli w 2020 roku żyjemy w kraju, w którym zapala się znicze pomnikom, a ignoruje się cierpienie, samobójstwa, depresje tysięcy młodych i starszych osób, to z całą pewnością coś jest nie tak - mówiła w TOK FM posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

W piątek w wielu polskich miastach odbyły się protesty przeciwko zapowiedzi rządu o wycofaniu się z ratyfikowanej przez nasz kraj w 2015 roku konwencji stambulskiej. Ma ona zapobiegać między innymi przemocy domowej. - Państwo, które odmawia ochrony najsłabszych obywateli, nie zdaje egzaminu - oceniła we Wrocławiu posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Posłowie Zielonych oraz Lewicy zaapelowali do organów administracji państwowej o pilną interwencję ws. zanieczyszczenia rzeki Barycz. Na powierzchnię rzeki na terenie dwóch województw - wielkopolskiego i dolnośląskiego – na odcinku 60 km – masowo wypłynęły śnięte ryby.

Wynik prezydenta Andrzeja Dudy oraz kandydata Konfederacji pokazuje, że potrzebna jest mobilizacja, także w debacie publicznej. To również apel do mediów. Stoimy dziś przed ogromnym zagrożeniem radykalnego skrętu w prawo" - komentuje Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

W ocenie posłanki Lewicy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, "poseł Żalek, poseł Czarnek, europoseł Brudziński - to są nazwiska, które zapiszą się w historii polskiego parlamentaryzmu, europarlamentaryzmu, jako symbole hańby, nienawiści i szczucia".

To jest szczucie, to jest narracja pasująca bardziej do III Rzeszy niż do XXI wieku i Polski w centrum Europy - mówiła w "Śniadaniu w Polsat News" Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica), komentując ostatnie wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy.

– Widziałam młodych ludzi, którzy byli bardzo dzielni i zachowywali się naprawdę odpowiedzialnie, ale widać było też duży strach i duży lęk. Funkcjonariusze, a przynajmniej ci, w przypadku których ja interweniowałam, nie zachowywali się adekwatnie do tego, z kim rozmawiali – mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem prawicy i partii centrowo-konserwatywnej, która jest z tej politycznej rodziny co PiS. W wyborach prezydenckich jest tylko jeden kandydat lewicowy i jest nim Robert Biedroń - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, szefowa kampanii wyborczej Roberta Biedronia.

O tym, dlaczego spadło poparcie dla kandydata Lewicy i jak chce teraz o nie walczyć, opowiada Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, nowa współszefowa sztabu Roberta Biedronia.

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała interwencję w sprawie kobiety zatrzymanej przez policję pod siedzibą Trójki.

Gościem Michała Kolanki była posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, członkini sztabu Roberta Biedronia w kampanii prezydenckiej.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poprowadzi kampanię prezydencką Roberta Biedronia. Wrocławska posłanka Lewicy została współszefową jego sztabu. – W tej kampanii najważniejsza będzie wizja zbudowania takiej normalności, w której wszyscy są bezpieczni i różni, ale równi – podkreśla posłanka.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się