Nasze działania

Nie chcesz trzeciej kadencji PiS ani faszystów w Sejmie?

Chcesz wyższych płac, dostępnych mieszkań na wynajem, szkoły wolnej od Czarnka, pełni praw kobiet, inwestycji w psychiatrię dziecięcą czy sprawnego transportu publicznego? A zamiast głosu tych samych panów w garniturach, chcesz z mównicy sejmowej słyszeć głos w imieniu kobiet, młodych, pracowników, seniorów? Wesprzyj moją kampanię!

Fundusz Wyborczy Nowa Lewica

Ul. Złota 9 lok. 4

00-019 Warszawa

Numer konta: 47 1020 1026 3174 2000 0000 1010

Tytuł przelewu: Darowizna - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Każda wpłacona złotówka pomoże mi dostać się ponownie do Sejmu, by kontynuować to, co jako posłanka robię od czterech lat: bronić praw człowieka, walczyć o godność pracowników, upominać się o młodych i ich szkołę, pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Dziękuję z całego serca za każde wsparcie ❤️

Do tej pory z Piotrem Ikonowiczem stawaliśmy wspólnie w walce o godne warunki pracy pocztowców, w obronie bezprawnie wyrzucanych na bruk lokatorów czy w sprzeciwie wobec bezdusznych, korporacyjnych zwolnień za chorowanie. Ja jako posłanka Lewica, Piotr jako oddany działacz społeczny i lokatorski.

Dziś wspólnie startujemy do Sejmu z listy Lewicy w okręgu gdyńsko-słupskim. I tak jak podczas wszystkich dotychczasowych aktywności, tak w tej kampanii i w nadchodzącej kadencji Sejmu, będziemy nadal - i ja, i Piotr, i Lewica - walczyć o bezpieczeństwo, godność, solidarność każdej i każdego ✊

Bądźcie z nami w tej walce! A już jutro zapraszamy do Połczyna i Rumi, gdzie wspólnie będziemy zbierać podpisy niezbędne do rejestracji list wyborczych. Do zobaczenia! 👋

Polityka to sztuka dokonywania zmiany. W wyborach 15 października musimy dokonać tej najważniejszej. A już dziś podjąć decyzje, które do tej najważniejszej zmiany pozwolą się nam zbliżyć i do niej dotrzeć.

Cztery lata temu stanęłam przed jednym z najważniejszych dla mnie wyzwań. Wystartowałam do Sejmu z ostatniego miejsca na liście Lewicy w moim rodzinnym Wrocławiu. Dzięki Waszym głosom, dzięki wspaniałemu zespołowi, dzięki wytężonej pracy, determinacji i dzięki przekonaniu, że w polityce słowo "niemożliwe" nie istnieje, zostałam posłanką. Przez te cztery lata wypełniałam swój mandat najlepiej, jak potrafiłam - czy to na sali sejmowej czy poza nią, podczas interwencji, wspierając pracowników w ich walkach o godziwe wynagrodzenia i uczciwe warunki pracy, wychodząc wraz z Polkami na ulice i interweniując na komisariatach, gdy policja bezprawnie zatrzymywała tam młodych za korzystanie ze swych obywatelskich praw. Dziękuję za każdy głos - i ten oddany w wyborach cztery lata temu, i ten, z którym zwracaliście się do mnie już jako posłanki, podczas spotkań, na demonstracjach, pisząc do mnie i moich wspaniałych współpracowników. To były ważne cztery lata - ale przed nami kluczowe miesiące, które zdecydują o latach kolejnych. Nie tylko ani nie przede wszystkim moich - ale naszych wspólnych. Zdecydują o przyszłości naszego państwa, o przyszłości Polski.

Nadchodzące wybory to czas koniecznej zmiany. Zmiany najważniejszej od dekad. Zmiany władzy, zmiany Polski z państwa, które skazuje kobiety na lęk, cierpienie, a nawet śmierć - w państwo, które da nam wolność wyboru, pozwoli decydować o swoim życiu, otoczy niezbędną troską, kiedy nasze zdrowie jest zagrożone. Zmiany z państwa, które zapomniało o młodych i ich przyszłości - ze szkoły zrobiło miejsce indoktrynacji, z pracy doświadczenie upokorzenia płacami na poziomie minimum, ze wspólnego budżetu skarbonkę dla ministrów PiS i ich kolegów z partii i parafii - w państwo patrzące w przyszłość z troską, planem i z odwagą do jego realizacji. Chcę być częścią tej koniecznej zmiany. Chcę do niej doprowadzić - i chcę w jej kierunku prowadzić innych. W nadchodzących wyborach będę miała zaszczyt robić to, startując na czele listy Lewicy w okręgu gdyńsko-słupskim. Ta decyzja to dla mnie osobiście ważna zmiana. Ale to zmiana, na którą patrzę z odwagą, determinacją i nadzieją. Odwagą, by się jej podjąć. Determinacją do pracy, by wspólnie z Wami i Lewica osiągnąć jak najlepszy rezultat. Nadzieją na to, że będziecie mi w tej zmianie towarzyszyć. Do zobaczenia na kampanijnym szlaku - w Gdyni i Słupsku, na Pomorzu i Kaszubach i całej Polsce.

Jak wielkie korporacje reagują na osoby walczące o prawa pracownicze? Próbują je zwalniać, tak jak Jolantę Żołnierczyk. Ale działając razem jesteśmy w stanie to zmienić!

Dziś Światowy Dzień Seniora - z tej okazji, oprócz serdecznych życzeń zdrowia, bezpieczeństwa i pogody ducha - we Wrocławiu, wspólnie z dolnośląskim OPZZ, zainaugurowaliśmy obywatelską inicjatywę zbiórki podpisów pod projektem ustawy o tzw. "rencie wdowiej".

Już od 3 lat pracuję dla Was i z Wami jako Posłanka na Sejm RP. To dla mnie niezmiennie ogromny zaszczyt, wyzwanie i zobowiązanie.

Dziś ogłosiliśmy założenia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w sprawie "renty wdowiej"

Ostatni weekend miałam przyjemność spędzić na Dolnym Śląsku. Odwiedziłam osiedlowy festyn na wrocławskim Psim Polu i Strzelin, gdzie miały miejsce uroczystości z okazji Święta Patrona Miasta.

Nasze dzieci nie mogą chodzić głodne! Dzisiaj składamy projekt ustawy, która zagwarantuje, że każde polskie dziecko będzie mogło zjeść w szkole ciepły posiłek. Posiłek, co najważniejsze, bezpłatny. Skandalem jest, że w XXI aż 900 tysięcy dzieci żyje w ubóstwie i ciepły posiłek jest dla nich niedostępny.

W samym Wrocławiu brakuje prawie tysiąca nauczycieli. Minister Czarnek zamiast rozmawiać ze związkami zawodowymi woli okłamywać opinię publiczną i ignorować problemy polskiej oświaty. O propozycjach Lewicy na uniknięcie chaosu w szkołach mówiłam na konferencji z Panią Prezes ZNP na Dolnym Śląsku Mirosławą Chodubską.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się