Nasze działania

Jak wielkie korporacje reagują na osoby walczące o prawa pracownicze? Próbują je zwalniać, tak jak Jolantę Żołnierczyk. Ale działając razem jesteśmy w stanie to zmienić!

Dziś Światowy Dzień Seniora - z tej okazji, oprócz serdecznych życzeń zdrowia, bezpieczeństwa i pogody ducha - we Wrocławiu, wspólnie z dolnośląskim OPZZ, zainaugurowaliśmy obywatelską inicjatywę zbiórki podpisów pod projektem ustawy o tzw. "rencie wdowiej".

Już od 3 lat pracuję dla Was i z Wami jako Posłanka na Sejm RP. To dla mnie niezmiennie ogromny zaszczyt, wyzwanie i zobowiązanie.

Dziś ogłosiliśmy założenia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w sprawie "renty wdowiej"

Ostatni weekend miałam przyjemność spędzić na Dolnym Śląsku. Odwiedziłam osiedlowy festyn na wrocławskim Psim Polu i Strzelin, gdzie miały miejsce uroczystości z okazji Święta Patrona Miasta.

Nasze dzieci nie mogą chodzić głodne! Dzisiaj składamy projekt ustawy, która zagwarantuje, że każde polskie dziecko będzie mogło zjeść w szkole ciepły posiłek. Posiłek, co najważniejsze, bezpłatny. Skandalem jest, że w XXI aż 900 tysięcy dzieci żyje w ubóstwie i ciepły posiłek jest dla nich niedostępny.

W samym Wrocławiu brakuje prawie tysiąca nauczycieli. Minister Czarnek zamiast rozmawiać ze związkami zawodowymi woli okłamywać opinię publiczną i ignorować problemy polskiej oświaty. O propozycjach Lewicy na uniknięcie chaosu w szkołach mówiłam na konferencji z Panią Prezes ZNP na Dolnym Śląsku Mirosławą Chodubską.

Na konferencji prasowej z okazji nowego roku szkolnego, wraz z działaczami wrocławskiej Lewicy, mówiłam o prawdziwych kosztach nauki w polskiej szkole i konieczności waloryzacji świadczenia 300+

Dziś w Kostrzynie nad Odrą o 12.00 odbyło się wysłuchanie społeczne Lewicy na temat skutków katastrofy ekologicznej. Katastrofy nie tylko dla środowiska, ale także dla ludzi, którzy w Odrze mieli swoje źródło utrzymania: rybaków, rolników, przedsiębiorców i pracowników branż związanych z rzeką. Oni nie potrzebują rządowych przepychanek i umywania rąk od odpowiedzialności. Oni potrzebują wsparcia i pomocy państwa!

Wczoraj złożyłam do Mateusz Morawiecki wniosek o odwołanie Wojewody Dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego, który już 3 sierpnia dowiedział się od Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o możliwym zagrożeniu #KatastrofaEkologiczna na #Odra - i nie podjął działań ostrzegających mieszkańców naszego regionu.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się