Nasze działania

Od 30 lipca do 6 sierpnia śmierć poniosło trzech mężczyzn, wobec których interwencje podejmowali policjanci z Dolnego Śląska. Łukasz. Bartosz. Dmytro. O każdej z ofiar "czarnego tygodnia" dolnośląskiej policji dowiadujemy się tylko dzięki zaangażowaniu niezależnych mediów. Dość zamiatania brutalności pod dywan, dość bezkarności, dość przemocy!

Jestem zdecydowaną zwolenniczką kolei aglomeracyjnej, dlatego wspólnie z Krzysztofem Śmiszkiem zachęceni przez Akcję Miasto, apelujemy do wrocławskich radnych o działania w tej sprawie i jasną komunikację z wrocławianami!

Dziękuję Wolnej Szkole za świetne spotkanie z klubem Lewicy w Sejmie! A wszystkich rodziców, uczniów, nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkół zachęcam do śledzenia i wspierania kampanii na rzecz dobrej szkoły https://www.wolnaszkola.org/

Od dwóch tygodni obserwujemy jak polskie władze łamią konwencje międzynarodowe, dopuszczają do nieludzkiego traktowania osób uwięzionych na granicy i JEDNOCZEŚNIE z kretesem przegrywają propagandowe starcie z białoruskim reżimem. Zło i nieudolność, głupota i okrucieństwo - oto zestaw, który z wypiętą piersią prezentuje prawicowa władza i jej służby.

10 sierpnia pracownicy wywalczyli spełnienie swoich postulatów: podwyżki o 850zł w przeciągu 2 lat, wyższe dodatki stażowe i stabilne umowy pracy. Tak działają silne związki zawodowe, taka jest siła solidarnej załogi!

Międzynarodowy Dzień Młodzieży to dla nas - polityczek i polityków - powinien być nie tylko dzień składania życzeń, ale przede wszystkim zobowiązań: do walki o klimat, o lepszą edukację, o dostępne mieszkania dla młodych, o bezpieczne, stabilne warunki pracy. Bo nasze dzisiejsze decyzje polityczne tworzą Waszą - młodych - przyszłość! Dlatego, życząc Wam wszystkiego najlepszego, jednocześnie obiecuję słuchać Waszych postulatów, rozmawiać z Wami o Waszej przyszłości i przy każdej decyzji, głosowaniu i działaniu politycznym pamiętać, że chodzi w nich o Was! Szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Młodzieży!

Mija rok od wydarzeń Tęczowej Nocy - aresztowania Margot ze Stop Bzdurom, spontanicznego wybuchu solidarności z osobami LGBTQ+, policyjnej łapanki na Krakowskim Przedmieściu, represji wobec protestujących, zatrzymania 48 osób, poszukiwania osób przewożonych z komendy na komendę, dobijania się obrońców do zatrzymanych.

Jutro minie rok od Tęczowej Nocy - wydarzeń związanych z aresztowaniem Margot ze Stop Bzdurom, które przyniosło także masowe zatrzymania przez Policję aktywistek, uczestników spontanicznej demonstracji solidarnościowej, a także postronnych przechodniów.

Kiedy trzeba ciężko pracować na sukces firmy, zwykle słyszy się, że ten sukces będzie także sukcesem pracowników. Albo - że przecież "przypływ podnosi wszystkie łodzie". A potem okazuje się, że ten przypływ łodzie prezesów zamienia w luksusowe jachty, a łódki pracowników zostawia na mieliźnie. Gratuluję załodze Paroc Polska w Trzemesznie, że mówią temu dość! 4 sierpnia wieczorem pracownicy zakładu produkującego izolację z wełny mineralnej rozpoczęli strajk generalny. Przerwali pracę, zatrzymali produkcję, zgasili piec. Strajkować będą wszystkie zmiany, strajk potrwa do odwołania.

Już jutro, w czwartek 29 lipca o godz. 17.00 spotykamy się w Restauracji Pod Starym Kinem!

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się