Nasze działania

Wraz z posłankami Lewicy przedstawiłyśmy dziś lewicową receptę na Polskę po pandemii. Jak Wam się podoba?

Co zrobić, by Polacy chętniej decydowali się na szczepienie przeciwko Covid-19? Apele to za mało - trzeba im to szczepienie ułatwić! Dzień szczepienia powinien być wolny od pracy - bez względu na rodzaj umowy. Taki projekt ustawy jako Lewica złożyliśmy dziś w Sejmie. https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8162728,lewica-dzien-wolny-szczepienie-przeciw-covid-19.html

Dbają o nas, opiekują się naszymi bliskimi, dla nas narażają i, niestety, także tracą swoje własne zdrowie i życie. Dziś to one potrzebują naszego wsparcia i solidarności! Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej to dla polskich pielęgniarek Dzień Protestu: o godną płacę za ciężką pracę, o docenienie doświadczenia i zaangażowania, o szacunek. Jesteśmy z Wami!

To był ważny dzień dla Polski i dla Europy. 17 lat po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, Sejm Rzeczypospolitej zrobił kolejny krok w kierunku Zjednoczonej Europy

Umowa o pracę, czy zlecenie? A może umowa o dzieło? Każdy, kto pracuje zasługuje na ochronę swoich praw! Bo nie ma lepszej i gorszej pracy!

Według danych podawanych przez rząd, do nawet 50 proc. zachorowań na COVID-19 dochodzi w miejscu pracy. Ta liczba pokazuje, że same apele o pracę zdalną to zdecydowanie za mało. Dlaczego jako Lewica proponujemy dostosowanie Kodeksu pracy do czasów pandemii. Domagamy się niezwłocznych zmian w przepisach, aby chronić pracowników, ich rodziny i nas wszystkich.

Pani Teresa w środku pandemii w jednej chwili straciła dach nad głową. Pod jej nieobecność do mieszkania włamała się właścicielka, a wezwana na miejsce Policja nie reagowała, mimo braku nakazu eksmisji, które i tak w czasie pandemii są zakazane. Pani Teresa zadzwoniła do Sejmu, płacząc i prosząc o interwencję.

Choć dziś walczymy z pandemią koronawirusa, w tle rozpoczyna się kolejna: pandemia depresji, zaburzeń i problemów, które wymagają wsparcia psychologicznego. Aby stawić jej czoła, potrzebujemy jednego, fundamentalnego kroku: ustawowego uregulowania zawodu psychologa.

W samym środku pandemii pracownikom grozi utrata pracy za przebywanie na zwolnieniu lekarskim. Taką sytuację, dotyczącą pracowników Poczty Polskiej oraz firmy Solaris opisała w Gazecie Wyborczej red. Adriana Rozwadowska.

Wspieram mieszkańców Dolnego Śląska w ich walce z rozbudową składowiska odpadów w Rudnej Wielkiej, na którym kontrola wykazała nielegalnie składowane odpady medyczne. Rozbudowa składowiska trwa mimo prowadzonych postępowań karnych i administracyjnych. Dlatego zwróciłam się z interwencją m.in. do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Wojewody Dolnośląskiego.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się