Nasze działania

Według danych podawanych przez rząd, do nawet 50 proc. zachorowań na COVID-19 dochodzi w miejscu pracy. Ta liczba pokazuje, że same apele o pracę zdalną to zdecydowanie za mało. Dlaczego jako Lewica proponujemy dostosowanie Kodeksu pracy do czasów pandemii. Domagamy się niezwłocznych zmian w przepisach, aby chronić pracowników, ich rodziny i nas wszystkich.

W samym środku pandemii pracownikom grozi utrata pracy za przebywanie na zwolnieniu lekarskim. Taką sytuację, dotyczącą pracowników Poczty Polskiej oraz firmy Solaris opisała w Gazecie Wyborczej red. Adriana Rozwadowska.

Dziś na konferencji prasowej Robert Biedroń zaprezentował plan Lewicy na wyjście z kryzysu wywołanego koronawirusem. Program “Zdrowa Polska - Nowa Nadzieja” to pakiet gotowych i odważnych rozwiązań, rozpisanych w czasie tak, by państwo mogło je realnie wprowadzić w życie. Odpowiadałam za stworzenie i koordynację merytorycznej strony tego planu.

Polkom i Polakom grożą dzisiaj trzy powiązane ze sobą kryzysy. Musimy działać bardzo szybko, żeby w najbliższych miesiącach i latach nikt nie został za burtą - ani pracownicy ochrony zdrowia, ani osoby starsze, ani nikt inny, kto potrzebuje lub będzie potrzebował pomocy państwa.

Pracowałaś jako kelnerka na umowie zlecenie i z dnia na dzień straciłaś pracę? Pracujesz na kasie albo w kiosku i martwisz się, bo szef nie dostarczył Ci rękawiczek ani środków dezynfekcji? Przełożony wysyła Cię na bezpłatny urlop z powodu epidemii? Pomimo zagrożenia szef każe Ci przychodzić do biura i nie zgadza się na pracę zdalną?

Zgłoś się po Poselską Pomoc Pracowniczą!
e-mail: ppp@dziemianowicz-bak.pl
nr tel.: 507 959 391

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się