Nasze działania

Inflacja zjada ich emerytury, a oni martwią się, skąd wziąć pieniądze na opłacenie rachunków. Tak nie może być! Dlatego złożyłam dziś w Sejmie ustawę o drugiej waloryzacji rent i emerytur w 2022 roku. Tę pierwszą, marcową, już pochłonęła galopująca drożyzna. A przecież ceny wciąż rosną!

Z powodu braku podwyżek odchodzą z pracy. Interweniuję w tej sprawie u Ministra Zdrowia - czas na pilny wzrost wynagrodzeń ratowników!

Od dawna wspólnie z Posłem Krzysztofem Śmiszkiem upominaliśmy się o urodzone za granicą polskie dzieci z tęczowych rodzin. Głośna była chociażby sprawa małej Azary - ale takich historii było i jest znacznie więcej. Ze względu na zagraniczne akty urodzenia, w które mogą być wpisane dwie matki lub dwóch ojców, dzieciom tym często odmawia się nadania numeru PESEL w Polsce. Stają się całkowicie niewidoczne dla polskiego systemu.

W wywiadzie red. Michała Płocińskiego rozmawiamy o Ukrainie, ale i o Polsce, Europie i o tym, co dziś znaczy "bezpieczeństwo" i jakiego państwa potrzebujemy na burzliwe czasy.

Zmieńmy prawo, by żadna zgwałcona kobieta nie musiała w nieskończoność czekać na zgodę prokuratora na przerwanie ciąży z gwałtu

276306416_546016713560849_2923424107479170076_n

276248418_546016756894178_1557276415267405258_n

Najmłodszym uchodźcom wojna przerwała dzieciństwo, rozdzieliła, a czasem na zawsze zabrała, ich rodziny, ojców, wujków, braci. Napełniła lękiem i tęsknotą za domem, własnym łóżkiem, ulubioną huśtawką w parku.

Podczas dzisiejszej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych poseł PiS zapytał mnie, skąd polski rząd ma wziąć pieniądze na pomoc Ukraińcom, którzy w naszym kraju szukają schronienia przed wojną.

To dobra wiadomość i ważny krok na drodze do przyjęcia ustawy, na którą czekają nie tylko psychologowie, ale przede wszystkim ci, którzy korzystają z ich wsparcia i profesjonalnej pomocy.

Od pierwszych chwil rosyjskiego ataku na Ukrainę Polki i Polacy udzielają uciekającym przed wojną wszelkiego rodzaju pomocy. Ten spontaniczny zryw solidarności jest wspaniały, ale potrzebne są działania systemowe. Dlatego Sejm w tym tygodniu ma procedować rządową specustawę o pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Po 38 dniach strajku, ostatniej nocy podpisano porozumienie, na mocy którego pracownicy otrzymają 500 zł podwyżki.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się