Nasze działania

Czy to w Sejmie, czy na proteście, czy też wykonując mandat parlamentarzystki w regionie - na co dzień solidarnie wspieram postulaty protestujących medyków.

Niemal dwa lata temu wystartowałam do Sejmu jako bezpartyjna kandydatka z list Lewicy we Wrocławiu. Zaufało mi wówczas ponad 14 tysięcy wyborców i wyborczyń z okręgu wrocławskiego - i to dzięki Wam zostałam posłanką na Sejm RP. Po raz kolejny chciałabym Wam za to zaufanie serdecznie podziękować ❤

Kryzys ochrony zdrowia jest "realny". Protest medyków jest "realny".. Zagrożenie, że za kilka lat nie będzie miał nas kto leczyć jest "realne". Jedyne, co wymaga "urealnienia" to odwaga premiera Morawieckiego, by podjąć dialog z medykami i zabrać się za ratowanie ochrony zdrowia!

Od 30 lipca do 6 sierpnia śmierć poniosło trzech mężczyzn, wobec których interwencje podejmowali policjanci z Dolnego Śląska. Łukasz. Bartosz. Dmytro. O każdej z ofiar "czarnego tygodnia" dolnośląskiej policji dowiadujemy się tylko dzięki zaangażowaniu niezależnych mediów. Dość zamiatania brutalności pod dywan, dość bezkarności, dość przemocy!

Jestem zdecydowaną zwolenniczką kolei aglomeracyjnej, dlatego wspólnie z Krzysztofem Śmiszkiem zachęceni przez Akcję Miasto, apelujemy do wrocławskich radnych o działania w tej sprawie i jasną komunikację z wrocławianami!

Dziękuję Wolnej Szkole za świetne spotkanie z klubem Lewicy w Sejmie! A wszystkich rodziców, uczniów, nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkół zachęcam do śledzenia i wspierania kampanii na rzecz dobrej szkoły https://www.wolnaszkola.org/

Od dwóch tygodni obserwujemy jak polskie władze łamią konwencje międzynarodowe, dopuszczają do nieludzkiego traktowania osób uwięzionych na granicy i JEDNOCZEŚNIE z kretesem przegrywają propagandowe starcie z białoruskim reżimem. Zło i nieudolność, głupota i okrucieństwo - oto zestaw, który z wypiętą piersią prezentuje prawicowa władza i jej służby.

10 sierpnia pracownicy wywalczyli spełnienie swoich postulatów: podwyżki o 850zł w przeciągu 2 lat, wyższe dodatki stażowe i stabilne umowy pracy. Tak działają silne związki zawodowe, taka jest siła solidarnej załogi!

Międzynarodowy Dzień Młodzieży to dla nas - polityczek i polityków - powinien być nie tylko dzień składania życzeń, ale przede wszystkim zobowiązań: do walki o klimat, o lepszą edukację, o dostępne mieszkania dla młodych, o bezpieczne, stabilne warunki pracy. Bo nasze dzisiejsze decyzje polityczne tworzą Waszą - młodych - przyszłość! Dlatego, życząc Wam wszystkiego najlepszego, jednocześnie obiecuję słuchać Waszych postulatów, rozmawiać z Wami o Waszej przyszłości i przy każdej decyzji, głosowaniu i działaniu politycznym pamiętać, że chodzi w nich o Was! Szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Młodzieży!

Mija rok od wydarzeń Tęczowej Nocy - aresztowania Margot ze Stop Bzdurom, spontanicznego wybuchu solidarności z osobami LGBTQ+, policyjnej łapanki na Krakowskim Przedmieściu, represji wobec protestujących, zatrzymania 48 osób, poszukiwania osób przewożonych z komendy na komendę, dobijania się obrońców do zatrzymanych.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się