Nasze działania

Jakie interwencje poselskie cieszą najbardziej? Te skuteczne! Pod koniec maja, na prośbę mieszkańców Wrocławia, skierowałam do Prezydent Wrocławia Jacka Sutryka interwencję w sprawie obniżenia cen biletów MPK dla osób posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Osoby te często są całkowicie pozbawione źródeł zarobkowania lub też podejmują się zatrudnienia w zakładach pracy chronionej, co wiąże się z niższymi dochodami.

Zostań społeczną współpracowniczką lub społecznym współpracownikiem posłanki i... działaj razem ze mną i moją załogą!

Nareszcie! Spotkania na żywo, rozmowy twarzą w twarz, wspólne planowanie działań i zwykła radość z bycia razem - bardzo za tym tęskniłam!

Szczepmy się - dla siebie, przyjaciół, dla rodziny, dla wszystkich wokół!

Młodzi ludzie, z okazji zakończenia roku szkolnego, wystawili dziś świadectwo dla ministra Przemysława Czarnka. Oceny? Celujące z języka nienawiści, indoktrynacji, zmuszania do udziału w lekcjach religii, finansowania kościelnych organizacji. Nie szczędzili też lokatorowi gmachu przy alei Szucha w Warszawie gorzkich słów. Ich ocena stanu polskiej oświaty jest jednoznaczna i miażdżąca. Ale polska szkoła nie musi być taka.

Dziękuję za wszystkie wiadomości, które od wczorajszych wydarzeń w Sejmie napływają do mnie rozmaitymi kanałami. Dziękuję przede wszystkim Wam, młodym osobom lgbtq+ za Wasze poruszające historie. Dziękuję za Wasze wyrazy wsparcia - choć to nie mnie, a Wam należy się całe wsparcie tego świata - za to, że dajecie radę żyć w państwie, którego władza traktuje Was tak, jak mogliśmy to wczoraj zobaczyć w Sejmie.

Dzień zaczęliśmy świtem w Wielkopolsce, dokładnie pod Trzemesznem. Byliśmy tam, żeby wesprzeć OPZZ Konfederacja Pracy, Solidarność 80 i wszystkich strajkujących pracowników polskiego oddziału firmy Paroc - międzynarodowego producenta izolacji z kamiennej wełny mineralnej. Polski oddział spółki jest liderem w swojej branży, spółka odnosi sukcesy, i przez pandemię przeszła suchą stopą, szczyci się rekordowymi zyskami. Można by w zasadzie gratulować, gdyby tylko udział w tych rosnących zyskach mieli także pracownicy - to przecież ich rękoma wypracowywany jest sukces firmy! Tymczasem, jak informują pracownicy, pensje stoją w miejscu, a wielu pracowników przetrzymywanych jest na umowach czasowych, bez gwarancji stałego zatrudnienia.

Minister Czarnek ma sprytny plan - pod osłoną wakacji całkowicie upartyjnić i podporządkować sobie każdą polską szkołę. Po cichu i zapewne licząc na to, że ani uczniowie, ani rodzice nie dowiedzą się, do jakiej szkoły czeka ich powrót we wrześniu.

Już dziś widzimy się na Paradzie Równości w Warszawie! Zamiast pisać, dlaczego idę w Paradzie, opowiem Wam, dla kogo tam idę.

Wspieram mieszkańców i mieszkanki w walce o dostęp do publicznej opieki zdrowotnej!

1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci. Małych i dużych, z dużych miast i małych wsi, zdrowych i chorujących, tych dorastających w licznych rodzinach i tych tęskniących za bliskością.

Wszystkie zasługują na bezpieczne, szczęśliwe i pełne miłości dzieciństwo. Nie wszystkie, niestety, takiego doświadczają.

Tego dnia, życzę wszystkim dzieciom, by ich młode lata wypełnione były radością i beztroską. A jeśli na horyzoncie pojawiają się problemy - by zawsze mogły liczyć na pomocną dłoń. Na opiekę, wsparcie i pomoc. Na miłość, przyjaźń i ciepło. Na szczęście.

Wszystkiego Najlepszego!

A na koniec Dnia Dziecka jeszcze kilka słów o miejscu, w którym dzieci spędzają nawet jedną trzecią swojego dnia - czyli, oczywiście, o szkole. Jakim mogłaby być miejscem? Czy po pandemii może być inna, lepsza, niż była wcześniej, niż jest dziś? W jaki sposób może nie tylko dzieci uczyć i wychowywać, ale także się nimi opiekować?

O tym wszystkim i o tym, jaką receptę na szkołę i edukację mam ja i Lewica mówiłam podczas naszej niedawnej konwencji programowej. Zapraszam do wysłuchania.

1

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się