Nasze działania

Co to była za niedziela! Upalnie gorąca, ale i pełna wrażeń i świetnych spotkań! Rano piknik charytatywny z Grupą Ratuj a po południu Festyn Rodzinny Osiedla Piotrowska. Dziękuję wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas!

W sobotę 11 czerwca wraz z paroma tysiącami sojuszników i osób LGBTQ+ przeszłam ulicami Wrocławia w ramach 14 Wrocławskiego Marszu Równości.

6 czerwca odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu do spraw Nauczycieli, Nauczycielek i Osób Pracujących w Oświacie, podczas którego z politykami wszystkich opcji politycznych, związkowcami, samorządowcami, ekspertami i praktykami dyskutowaliśmy o obecnym stanie i przyszłości oświaty w Polsce.

Dziś Wrocław stał się prawdziwą europejską stolicą równości!

Dzisiaj spotkałam się z pracownikami dolnośląskiej firmy Medmix. Załoga wciąż czeka na wynagrodzenia za kwiecień, a firma - na możliwość ich wypłacenia. Powód? Sankcje, które zamiast w Rosję, uderzają w ponad 300 polskich pracowników. I w firmę, która jak zapewnia, na pomoc Ukrainie przekazała znaczne środki, która zatrudnia także Ukraińców i która przyjmującym pod swój dach uchodźców pracownikom oferowała dodatkowe wsparcie. A jedynemu rosyjskiemu udziałowcowi zamroziła udziały już kilka lat temu - w efekcie czego nie czerpie on z jej działalności żadnych korzyści.

Dziś obchodzimy Dzień Matki, a wkrótce będziemy obchodzić Dzień Dziecka - niestety, przyszłe strzelińskie mamy zamiast przepełniać radość, napełnia lęk, że z ich miasta i powiatu zniknie porodówka. Porodówka, na której jeszcze przed pandemią na świat przychodziło ponad 600 dzieci rocznie! Nie tak dba się o bezpieczeństwo polskich rodzin!

Wyjątkowy, historyczny i wzruszający - bo nasz kochany, dolnośląski Milicz to najmniejsze miasto, jakie do tej pory zorganizowało Marsz! Dziękuję, było cudownie!

Święto pracy to nie tylko czas na życzenia dla wszystkich ciężko pracujących. Dla mnie, Posłanki Lewicy, to też czas na przekazanie Wam, co w swojej poselskiej pracy zrobiłam ostatnio dla pracowników.

Sķładamy ustawę zakazującą zwalniania związkowców do czasu ogłoszenia wyroku sądu.

Spotkanie z Burmistrzem Tomaszem Frischmannem, z Działkowcami z Rodzinnych Ogrodów Działkowych i zarządem ROD.

Dziękuję za każdą z rozmów! 🌷

O%C5%82awa%202

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się