Nasze działania

Dla każdego ministra edukacji najważniejszą oceną nie jest ta, którą nauczyciele wystawiają uczniom w szkole. Dla każdego ministra edukacji najważniejszą oceną powinna być ocena, jaką jemu i jego polityce oświatowej wystawiają uczniowie i uczennice.

Nauczyciele masowo odchodzą z zawodu. Brakuje już niemal 13 tys. pedagogów! Kryzys kadrowy w oświacie zagraża edukacji i przyszłości polskich dzieci. Co na to rząd? ...zgłasza ustawę, która niedofinansowany zawód nauczyciela osłabia, zniechęca do rozwoju, dokłada godzin pensum.

Za bezpieczeństwem i za wolnością. Za prawem do decydowania o sobie, o swoim zdrowiu i przyszłości. Za brakiem strachu przed zajściem w ciążę i za prawem wyboru macierzyństwa. Wyboru - nie nakazu!

Co to była za niedziela! Upalnie gorąca, ale i pełna wrażeń i świetnych spotkań! Rano piknik charytatywny z Grupą Ratuj a po południu Festyn Rodzinny Osiedla Piotrowska. Dziękuję wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas!

W sobotę 11 czerwca wraz z paroma tysiącami sojuszników i osób LGBTQ+ przeszłam ulicami Wrocławia w ramach 14 Wrocławskiego Marszu Równości.

6 czerwca odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu do spraw Nauczycieli, Nauczycielek i Osób Pracujących w Oświacie, podczas którego z politykami wszystkich opcji politycznych, związkowcami, samorządowcami, ekspertami i praktykami dyskutowaliśmy o obecnym stanie i przyszłości oświaty w Polsce.

Dziś Wrocław stał się prawdziwą europejską stolicą równości!

Dzisiaj spotkałam się z pracownikami dolnośląskiej firmy Medmix. Załoga wciąż czeka na wynagrodzenia za kwiecień, a firma - na możliwość ich wypłacenia. Powód? Sankcje, które zamiast w Rosję, uderzają w ponad 300 polskich pracowników. I w firmę, która jak zapewnia, na pomoc Ukrainie przekazała znaczne środki, która zatrudnia także Ukraińców i która przyjmującym pod swój dach uchodźców pracownikom oferowała dodatkowe wsparcie. A jedynemu rosyjskiemu udziałowcowi zamroziła udziały już kilka lat temu - w efekcie czego nie czerpie on z jej działalności żadnych korzyści.

Dziś obchodzimy Dzień Matki, a wkrótce będziemy obchodzić Dzień Dziecka - niestety, przyszłe strzelińskie mamy zamiast przepełniać radość, napełnia lęk, że z ich miasta i powiatu zniknie porodówka. Porodówka, na której jeszcze przed pandemią na świat przychodziło ponad 600 dzieci rocznie! Nie tak dba się o bezpieczeństwo polskich rodzin!

Wyjątkowy, historyczny i wzruszający - bo nasz kochany, dolnośląski Milicz to najmniejsze miasto, jakie do tej pory zorganizowało Marsz! Dziękuję, było cudownie!

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się