Nasze działania

W Tęczowy Piątek głosowaliśmy nad odrzuceniem haniebnego projektu Kai Godek, zakazującego marszy równości (druk 1607). Ostatecznie Rząd skierował projekt do tzw. "zamrażarki sejmowej". Nie ma naszej zgody na odbieranie społecznościom LGBTQ+ kolejnych praw!

Dokładnie rok temu Trybunał Julii Przyłębskiej wydał wyrok na kobiety, zakazując aborcji w sytuacji trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu.

Z usług Poczty Polskiej, a zatem z pracy pocztowców, korzysta ponad 90% Polek i Polaków. To niemal każdy i każda z nas. Korzystają osoby zamożne i niezamożne, korzystają mieszkańcy metropolii, miasteczek i wsi. Ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak ciężka, a przede wszystkim jak wciąż nisko opłacana jest to praca!

Znakomicie spędzona sobota na I Kongresie Kobiet Wiejskich Powiatu Ząbkowickiego.

Dziękuję Wam za zaufanie i Wasze wsparcie w moich codziennych, poselskich działaniach: na rzecz pracowników, kobiet, mniejszości, na rzecz dobrej edukacji, ochrony zdrowia czy bezpieczeństwa na polskich drogach. Za nami ważny czas - a przed nami jeszcze wiele wyzwań! Bądźcie ze mną, działajmy wspólnie i razem zmieniajmy Polskę w dobry, bezpieczny i szczęśliwy dom dla wszystkich.

Kiedy ludzie pracy potrzebują wsparcia, to miejsce lewicy jest także na ulicy! Protestują dziś nauczyciele, protestują inni pracownicy sfery budżetowej. Jesień protestów trwa! Jestem tu z Wami, bo tak trzeba. Wasza praca to nasza przyszłość. Dziękuję, że o nią walczycie

2

3

4

Dziś pod Ministerstwem Finansów z pracownikami administracji skarbowej i służby celnej, w tym ze związkowcami ze Związkowej Alternatywy, domagamy się godnych płac i bezpiecznych warunków pracy - dla nich i całej sfery budżetowej!

"Chcemy całego życia!" - pod takim hasłem ulicami Wrocławia przeszedł wczoraj 13. Marsz Równości. Dziękuję, że mogłam maszerować z Wami!

Media ujawniły dziś, że Straż Graniczna wywiozła z ośrodka SG w Michałowie rodziny z małymi dziećmi na granicę z Białorusią. To okrutne działanie Straż Graniczna uzasadnia stosowaniem się do rozporządzenia MSWiA z sierpnia tego roku, zezwalającego na tzw. "push-back", czyli wywożenie ludzi poszukujących ochrony międzynarodowej z powrotem na granicę.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się