Nasze działania

Dziękuję serdecznie za wybór do Zarządu Krajowego Nowej Lewicy

Nowa rola, cel niezmienny: Budowa lewicy silnej, walczącej o prawa pracownicze i mocne związki zawodowe, o godne płace, dobrą edukację, bezpieczną przyszłość dla młodych, prawa kobiet i prawdziwą równość

Tak dla życia - tak dla obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19!

Dziś w Sejmie głosowanie ustawy o dożywotnim więzieniu za aborcję.

Amazon zwolnił z działaczkę związkową. Interweniuję jako posłanka, domagam się wyjaśnień od korporacyjnego giganta i - tak jak związkowcy i związkowczynie z Inicjatywy Pracowniczej - przywrócenia Magdy Malinowskiej do pracy.

Dwa lata moich poselskich działań na rzecz młodych i edukacji, bezpieczeństwa na polskich drogach, na rzecz godnych warunków pracy (także w pandemii!) i w obronie tych, których i które władza PiS atakuje i dyskryminuje: kobiet, mniejszości, młodych, nauczycieli, pielęgniarek i wielu innych grup zawodowych.

Rząd w sprawie sytuacji na granicy nie słucha apeli organizacji pomocowych, mediów, medyków, opozycji ani społeczności międzynarodowej. Jednak najsmutniejsze jest, że nie chce słyszeć głosu własnych obywateli - Polek i Polaków, mieszkanek i mieszkańców Podlasia i strefy stanu wyjątkowego. Ci ludzie, osamotnieni, pozostawieni bez wsparcia rządu wobec kryzysu humanitarnego, nie mogąc patrzeć na cierpienie, jakie spotyka innych na ich ziemi, w podlaskich, przygranicznych lasach, powołali do życia Białowieską Akcję Humanitarną (https://www.facebook.com/Białowieska-Akcja-Humanitarna-103160258861314/)

Podczas wczorajszej debaty sejmowej przypomniałam ich głos - głos ludzi, którzy swoim humanitarnym działaniem ratują honor Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas "Raportu o stanie państwa" Lewicy mówiłam o tym, jaka polska szkoła współcześnie jest i jaka być może.

Szkoła po 6 latach rządów PiS? To miejsce, z którego rodzice, bez względu na poglądy, bardzo chcieliby móc zabrać swoje dzieci. Miejsce, z którego masowo odchodzą nauczyciele. W którym, decyzjami kolejnych ministrów, zamiast edukacji odbywać ma się nacjonalistyczna i religijna indoktrynacja. W którym ogromna część uczniów wciąż nie może doczekać się opieki psychologa, ciepłego posiłku czy lekcji, których naprawdę potrzebuje: o zdrowiu i seksualności, o katastrofie klimatycznej, o prawach pracowniczych. Takim miejscem jest szkoła po 6 latach rządów PiS.

A jakim miejscem być może?

Transmisja z całości wydarzenia: https://www.facebook.com/NowaaLewica/videos/586687655878134

Niepodległość to dla mnie wolność - od nienawiści, od wykluczenia, od biedy, od przemocy, od faszyzmu, rasizmu i antysemityzmu. Wolność do bycia dumnymi z Polski.

Zakaz aborcji zabija. Właśnie pozbawił życia pacjentkę, która w 22 tygodniu ciąży trafiła do szpitala z tzw. bezwodziem. Lekarze czekali na obumarcie płodu - kobieta zmarła na wstrząs septyczny.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się