Nasze działania

Na konferencji prasowej z okazji nowego roku szkolnego, wraz z działaczami wrocławskiej Lewicy, mówiłam o prawdziwych kosztach nauki w polskiej szkole i konieczności waloryzacji świadczenia 300+

Dziś w Kostrzynie nad Odrą o 12.00 odbyło się wysłuchanie społeczne Lewicy na temat skutków katastrofy ekologicznej. Katastrofy nie tylko dla środowiska, ale także dla ludzi, którzy w Odrze mieli swoje źródło utrzymania: rybaków, rolników, przedsiębiorców i pracowników branż związanych z rzeką. Oni nie potrzebują rządowych przepychanek i umywania rąk od odpowiedzialności. Oni potrzebują wsparcia i pomocy państwa!

Wczoraj złożyłam do Mateusz Morawiecki wniosek o odwołanie Wojewody Dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego, który już 3 sierpnia dowiedział się od Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o możliwym zagrożeniu #KatastrofaEkologiczna na #Odra - i nie podjął działań ostrzegających mieszkańców naszego regionu.

Tony śniętych ryb, martwe bobry, pojawiają się też informacje o martwych bocianach 😢

🚨 Mijają 2 lata od "Tęczowej Nocy", podczas której Policja brutalnie rozbiła zgromadzenie protestujących na Krakowskim Przedmieściu w obronie Margot z kolektywu #StopBzdurom. Zatrzymano i rozwieziono po komendach aż 48 osób.

Kiedy przyjmowałam zaproszenie wiceprzewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Piotra Ostrowskiego, na spotkanie z górnikami i pracownikami Kopalni Węgla Brunatnego Turów i Elektrowni Turów, słyszałam od niektórych: "A po co Ci to? Czemu chcesz jechać 'w paszczę lwa'?", "Od spotkań z górnikami to jest skrajna prawica!". Kompletnie się z tym nie zgadzam!

W niedzielę wieczorem, w Wałbrzychu spotkałam się ze związkowcami-pracownikami przemysłu, żeby rozmawiać o problemach przemysłu motoryzacyjnego, zbrojeniowego i tekstylnego. Serdecznie dziękuję Ogólnopolskiemu Porozumieniu Związków Zawodowych, Federacji ZZ Metalowców i Hutników w Polsce oraz Związkowi Zawodowemu Przemysłu Elektromaszynowego za zaproszenie i rozmowy!

Sankcje na Rosję muszą być bolesne i skuteczne. Muszą być więc celne i uderzać w oligarchów i reżim Putina - a nie w polskich i ukraińskich pracowników! Dziękuję posłowi Wiesławowi Szczepańskiemu za zwołanie Komisji Administracji w tej sprawie. Wraz z pracownikami podwrocławskiej firmy Medmix czekam na nowelizację ustawy!

Zakończyła się pierwsza część trasy Lewicy "Bezpieczna Rodzina". Za nami już 13 miast, przed nami dziesiątki kolejnych. Dziękuję za spotkania i rozmowy w ten upalny lipcowy weekend! Zachęcam do śledzenia kolejnych relacji z wydarzeń na trasie!

Ostatniego dnia czerwca jako Lewica wystartowaliśmy z trasą Bezpieczna Rodzina! Przed nami 100 powiatów, 10 tysięcy kilometrów i tysiące rozmów. Będziemy opowiadać o tym, co zrobimy, żeby polska rodzina była naprawdę bezpieczna. Sprawdźcie, gdzie możecie nas spotkać!

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się