Nasze działania

Tony śniętych ryb, martwe bobry, pojawiają się też informacje o martwych bocianach 😢

🚨 Mijają 2 lata od "Tęczowej Nocy", podczas której Policja brutalnie rozbiła zgromadzenie protestujących na Krakowskim Przedmieściu w obronie Margot z kolektywu #StopBzdurom. Zatrzymano i rozwieziono po komendach aż 48 osób.

Kiedy przyjmowałam zaproszenie wiceprzewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Piotra Ostrowskiego, na spotkanie z górnikami i pracownikami Kopalni Węgla Brunatnego Turów i Elektrowni Turów, słyszałam od niektórych: "A po co Ci to? Czemu chcesz jechać 'w paszczę lwa'?", "Od spotkań z górnikami to jest skrajna prawica!". Kompletnie się z tym nie zgadzam!

W niedzielę wieczorem, w Wałbrzychu spotkałam się ze związkowcami-pracownikami przemysłu, żeby rozmawiać o problemach przemysłu motoryzacyjnego, zbrojeniowego i tekstylnego. Serdecznie dziękuję Ogólnopolskiemu Porozumieniu Związków Zawodowych, Federacji ZZ Metalowców i Hutników w Polsce oraz Związkowi Zawodowemu Przemysłu Elektromaszynowego za zaproszenie i rozmowy!

Sankcje na Rosję muszą być bolesne i skuteczne. Muszą być więc celne i uderzać w oligarchów i reżim Putina - a nie w polskich i ukraińskich pracowników! Dziękuję posłowi Wiesławowi Szczepańskiemu za zwołanie Komisji Administracji w tej sprawie. Wraz z pracownikami podwrocławskiej firmy Medmix czekam na nowelizację ustawy!

Zakończyła się pierwsza część trasy Lewicy "Bezpieczna Rodzina". Za nami już 13 miast, przed nami dziesiątki kolejnych. Dziękuję za spotkania i rozmowy w ten upalny lipcowy weekend! Zachęcam do śledzenia kolejnych relacji z wydarzeń na trasie!

Ostatniego dnia czerwca jako Lewica wystartowaliśmy z trasą Bezpieczna Rodzina! Przed nami 100 powiatów, 10 tysięcy kilometrów i tysiące rozmów. Będziemy opowiadać o tym, co zrobimy, żeby polska rodzina była naprawdę bezpieczna. Sprawdźcie, gdzie możecie nas spotkać!

Dla każdego ministra edukacji najważniejszą oceną nie jest ta, którą nauczyciele wystawiają uczniom w szkole. Dla każdego ministra edukacji najważniejszą oceną powinna być ocena, jaką jemu i jego polityce oświatowej wystawiają uczniowie i uczennice.

Nauczyciele masowo odchodzą z zawodu. Brakuje już niemal 13 tys. pedagogów! Kryzys kadrowy w oświacie zagraża edukacji i przyszłości polskich dzieci. Co na to rząd? ...zgłasza ustawę, która niedofinansowany zawód nauczyciela osłabia, zniechęca do rozwoju, dokłada godzin pensum.

Za bezpieczeństwem i za wolnością. Za prawem do decydowania o sobie, o swoim zdrowiu i przyszłości. Za brakiem strachu przed zajściem w ciążę i za prawem wyboru macierzyństwa. Wyboru - nie nakazu!

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się