W mediach

Na konferencji w Sejmie nowo wybrane posłanki Lewicy – Agnieszka Dziemianowicz–Bąk, Magda Biejat (Razem) i Anna Maria Żukowska (SLD) zgodziły się z koniecznością zmian w przepisach, związanych z przyznaniem bezwzględnego pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejścia, podwyższeniem mandatów i ich egzekucją. Zapowiedziały powołanie parlamentarnego zespołu BRD.

"Tęczowy piątek" w szkołach. Akcja ma wspierać młodzież LGBT. Goście Doroty Gawryluk w "Wydarzeniach i Opiniach": Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (prawnik, psycholog) oraz Agnieszka-Dziemianowicz-Bąk (posłanka, Lewica).

"Tęczowy piątek" to akcja, który ma wysłać bardzo prosty i bardzo jasny sygnał do uczniów i uczennic nieheteronormatywnych, że są w szkole "u siebie", że mogą liczyć na akceptację, wsparcie i tolerancję - mówiła w programie "Wydarzenia i Opinie" posłanka-elekt Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Wybory prezydenckie to znakomita okazja dla lewicy, by się skonsolidować. Ale kandydat nie może być wybrany w gabinecie przez "trzech tenorów" - mówi nowa posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Zafiksowanie na odsunięciu Prawa i Sprawiedliwości od władzy nie zadziałało. Chcemy alternatywy - mówiła w porannej rozmowie Gazeta.pl Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która dostała się do Sejmu z listy Lewicy we Wrocławiu. Jak dodała, w wyborach prezydenckich jest zwolenniczką wystawienia wspólnego kandydata lub kandydatki środowisk lewicowych.

Dotychczasowa opozycja zawiodła – uważa Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowo wybrana posłanka z listy Lewicy była gościem audycji „Polityka w południe”. Jej zdaniem po wyborach jest szansa na poprawę jakości w polskiej polityce. Podkreśliła, że czas odejść od formuły „opozycji totalnej”.

Z zawodu jest pedagożką i filozofką, ale nawet o trudnych sprawach mówi w klarowny sposób. W 2016 roku magazyn "Foreign Policy" umieścił ją na międzynarodowej liście 100 najważniejszych intelektualistów.

Na liście sejmowych debiutantek znalazła się też 35-letnia wrocławianka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która mandat wywalczyła z ostatniego miejsca na liście KW SLD (14 257 głosów).

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) walcząca o prawo do liberalizacji aborcji, w 2016 r, umieszczona została na liście 100 najważniejszych intelektualistów roku magazynu „Foreign Policy”.

Startująca z ostatniego miejsca z wrocławskiej listy SLD Agnieszka Dziemianowicz-Bąk będzie nowym posłem. Wśród kandydatów Lewicy w okręgu wrocławskim lepszy wynik uzyskał jedynie Krzysztof Śmiszek.

Wybory parlamentarne 2019. Młodzieżowy Sejmik Dolnego Śląska zorganizował ostatnią wrocławską debatę przed wyborami. - Musimy zastanowić się nad obniżeniem wieku głosowania do 16. roku życia - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Lewica jest jedna i stoi dziś na przeciwko kilku prawic. Jedne są mniej, inne bardziej demokratyczne, ale to wciąż prawica. Wierzę, że prędzej czy później będziemy budować lewicowy rząd – mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, kandydatka do Sejmu z wrocławskiej listy Lewicy.

Najważniejszy spór rozgrywa się dziś między szeroko rozumianą prawicą a lewicą. Lewica jest jedna, zjednoczona. Staje naprzeciwko kilku ugrupowań prawicowych – mówi „Rzeczpospolitej” Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, kandydatka Lewicy z Wrocławia.

Trzy tysiące osób ginie rocznie na polskich drogach. To są realne dramaty rodzin i jeśli chcemy zadbać naprawdę o życie, musimy w końcu przywrócić bezpieczeństwo na drodze - mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

"Hej PiS, Justyna ma głos" – takim hasłem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, kandydatka Lewicy, opatrzyła wrzucony do sieci, ale wcześniej ulepszony przez siebie, fragment wyborczego spotu Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się