W mediach

To wy, politycy Zjednoczonej Prawicy, wyprowadziliście debatę na temat aborcji z parlamentu do upolitycznionego pseudotrybunału - odpowiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica).

Przekleństwa, które wybrzmiewają na protestach dokładnie ilustrują nastrój kobiet, którym odebrano resztki praw i godności - mówiła w "Graffiti" Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica). - Kościół na własne życzenie zaangażował się w życie polityczne, więc teraz ponosi konsekwencje - dodała. Jej zdaniem, kompromisu aborcyjnego nigdy nie było.

Ciężko było spodziewać się innej decyzji - powiedziała w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. - Gdy jesteśmy skazywane na piekło, nie możemy siedzieć i patrzeć, jak rzeczywistość dzieje się za naszymi oknami - zaznaczyła.

Na proteście były również posłanki Lewicy, które tak jak podczas protestów LGBT w sierpniu, starały się chronić protestujących przed nadużyciami ze strony policji. (...) – Doszło do eskalacji napięć, użyto gazu, zatrzymywano uczestników, niektórych brutalnie. Starałyśmy się z innymi posłankami interweniować, ale bardziej niż legitymacja poselska działało uruchomienie kamery. – mówi Dziemianowicz-Bąk.

Posłanki Lewicy zapowiedziały złożenie w Sejmie projektu ustawy zakładającego depenalizację zabiegów aborcji. Należy skończyć z karaniem kobiet za przerywanie ciąży. Lewica nigdy nie zostawi kobiet samych - mówiły.

Posłanki Lewicy zaapelowały do sędziów Trybunału Konstytucyjnego i prezes TK Julii Przyłębskiej, aby w czwartek nie rozpatrywano wniosku dotyczącego konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej. - Pozytywna opinia TK byłaby "krokiem w kierunku legalizacji tortur" - oceniła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

– Szkoła to nie jest szatnia na dzieci, w której się je zostawia, żeby nie było problemu. Dzieci się tam mają uczyć, rozwijać i socjalizować. (...) Potrzebujemy ferii jesiennych, które pozwolą na przygotowanie mieszanego systemu. – mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk w Śniadaniu Polsat News.

Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że Lewicy zależy na tym, aby szkoły nie były przez wiele miesięcy zamknięte, a uczniowie byli pozbawieni kontaktów rówieśniczych. - Dlatego proponujemy dwutygodniową przerwę szkolną, przerwę edukacyjną, w czasie której można byłoby przygotować wszystkie szkoły w Polsce do nauczania w systemie mieszanym - częściowo zdalnym, częściowo stacjonarnym (...). - powiedziała. Dziemianowicz-Bąk oceniła, że przez dwa tygodnie uczniowie mieliby przerwę od szkoły, ale szkoły musiałyby się przygotować do nauczania hybrydowego.

Dane pokazują, że coraz więcej osób ginie na polskich drogach. Ale GDDKiA nie chce przebudowywać miejsc niebezpiecznych. Wydała tylko 7,5 proc. pieniędzy na ten cel. Na wszelkie próby poprawy programu rząd reaguje oburzeniem.

To nie mieszkańcy Warszawy, Wrocławia czy Gdańska mierzą się z fetorem i uciążliwością sąsiedztwa ferm futerkowych, tylko mieszkańcy wsi - zwróciła uwagę w "Tak jest" posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. To komentarz w dyskusji na temat ferm futerkowych i tak zwanej "piątki dla zwierząt" oraz jej założeń.

Były lider PO Grzegorz Schetyna zasłużył jedynie na 3+. W swym klubie ma kolegów i koleżanki bardziej pracowitych i zaangażowanych. Można rzec, że Wrocławiowi udały się posłanki.

Tę pandemię można powstrzymać, można walczyć skutecznie z koronawirusem, ale nie zrobią tego ci, którzy wmawiają Polakom, że pandemia nie istnieje - mówiła Dziemianowicz-Bąk. Przypomniała zachowanie posłów Konfederacji, którzy w środę podczas posiedzenia Sejmu nie nosili masek. Zarzuciła im, że "na pandemii próbują zbijać polityczny zysk".

Jak podkreśliły akcja #wyroknakobiety dotyczy "spodziewanego" wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października ma zająć się sprawą "zaostrzenia przepisów dotyczących przerywania ciąży". Wniosek ten został złożony do TK w 2019 r.

"Imiona dzieci, śmiertelnych ofiar homofobii w Polsce, wypisane na ścianach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie, to nie wandalizm. To memento dla nowego lokatora tego budynku. Nienawiść zabija" - zareagowała na słowa ministra edukacji narodowej posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

OKO.press zwyciężyło w kategorii "Media". Korony Równości przyznaje Kampania Przeciw Homofobii. Nagrodzeni w innych kategoriach to Wanda Traczyk-Stawska, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Anna Błaszczak-Banasiak, Adam Bodnar, Krzysztof Gonciarz

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się