W mediach

Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem prawicy i partii centrowo-konserwatywnej, która jest z tej politycznej rodziny co PiS. W wyborach prezydenckich jest tylko jeden kandydat lewicowy i jest nim Robert Biedroń - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, szefowa kampanii wyborczej Roberta Biedronia.

O tym, dlaczego spadło poparcie dla kandydata Lewicy i jak chce teraz o nie walczyć, opowiada Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, nowa współszefowa sztabu Roberta Biedronia.

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała interwencję w sprawie kobiety zatrzymanej przez policję pod siedzibą Trójki.

Gościem Michała Kolanki była posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, członkini sztabu Roberta Biedronia w kampanii prezydenckiej.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poprowadzi kampanię prezydencką Roberta Biedronia. Wrocławska posłanka Lewicy została współszefową jego sztabu. – W tej kampanii najważniejsza będzie wizja zbudowania takiej normalności, w której wszyscy są bezpieczni i różni, ale równi – podkreśla posłanka.

To, w jaki sposób Małgorzata Kidawa-Błońska została potraktowana pokazuje, że za kandydatem czy kandydatką PO nie stoi silna drużyna - mówiła w TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Telewizja publiczna czasem zaprasza do studia kobiety. Jak już jakaś posłanka lub ekspertka załapie się na wizytę, raczej nie powinna się odzywać. Niech lepiej siedzi cicho i słucha, jak panowie rozmawiają. A jak objaśnią jej świat, to wyjdzie mądrzejsza. A może i pokorniejsza. Dla własnego dobra.

Nie jest jeszcze zbyt późno, by zmienić kurs. Z tą właśnie myślą – i nadzieją – przygotowany został list „Pacjent – Europa” adresowany do władz Unii Europejskiej, w którym proponuje się rozwiązania na najbliższe miesiące walki z epidemią. Jego sygnatariuszkami i sygnatariuszami są przedstawicielki i przedstawiciele różnych środowisk, które łączy troska o wspólne dobro ponad podziałami. Są wśród nich Agnieszka Holland, Michał Boni, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Robert Biedroń, Andrzej Nowak czy Michał Kołodziejczak.

Do firmy pisała też posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Dostała odpowiedź, że bezpieczeństwo pracowników pozostaje dla firmy priorytetem i że kontrola sanepidu, która odbyła się w zakładzie, nie stwierdziła żadnych uchybień. – Zwrócę się na pewno do sanepidu po wyniki kontroli, bo ta opinia kłóci się z informacjami, które otrzymałam od pracowników i związków zawodowych – mówi.

"Z relacji pocztowców wynika, że nawet jeśli zostały wdrożone środki bezpieczeństwa, to nie są one w żadnym stopniu wystarczające" - pisze posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i pyta prezesa Poczty Polskiej, jak spółka chroni pracowników w czasie epidemii koronawirusa.

Równie krytycznie odniosła się do propozycji Porozumienia posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. "Pomysł Gowina (choć wątpię, że nie powstał na Nowogrodzkiej) to absurd" - napisała na Twitterze.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zainterweniowała u prezesa zarządu Poczty Polskiej w sprawie niewystarczających – jej zdaniem – środków ochrony przed epidemią koronawirusa. – Mówimy tutaj o spółce skarbu państwa, która powinna stanowić wzór w zakresie traktowania pracowników, a nie dba o ich zdrowie ani bezpieczeństwo – twierdzi posłanka Lewicy. Tymczasem Poczta Polska zapewnia, że przeznaczyła już ponad 50 mln zł na środki ochrony dla pracowników.

To głupie i groźne - tysiące rodziców właśnie traci pracę i środki do życia! - apeluje na swoim Twitterze posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i proponuje, by nie tylko nie przerywać wypłaty 500 plus, ale dać ludziom 1500 plus w kwietniu, z góry za przyszłe miesiące. - Wcześniejsza wypłata świadczeń pozwoli uniknąć długów – tłumaczy Dziemianowicz-Bąk.

Gościem Zuzanny Dąbrowskiej w programie #RZECZoPOLITYCE była Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy.

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wysłała do zarządu Amazona pismo w ramach interwencji poselskiej. Wnioskowała w nim o zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w magazynach Amazona.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się