W mediach

Posłanka Lewicy zmieniła swoje biuro poselskie w centrum pomocy pracowniczej. W ten sposób chce wesprzeć tych, których kryzys wywołany pandemią koronawirusa pozbawił praw, bezpieczeństwa i środków do życia. Polityczka zainterweniowała też w sprawie sytuacji osób zatrudnionych w polskim oddziale Amazona. Powód? Pracownicy skarżą się, że firma nie zapewnia im odpowiednich środków ochrony i zmusza do pracy w dużych skupiskach.

Przez zamknięcie galerii osoby, które przez lata nielegalnie wypychane były na umowy śmieciowe, nie mają za co żyć. Potrzebujemy planu pomocy, a po epidemii konieczne będzie wzmocnienie inspekcji pracy - mówi posłanka Lewicy.

Wrocławska posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk otwiera Poselską Pomoc Pracowniczą. To zdalne centrum pomocy dla osób, których szefowie łamią prawa pracownicze w związku z epidemią koronawirusa.

Zwolnienia, przymusowe urlopy, złe lub wręcz niebezpieczne warunki pracy - epidemia koronawirusa i środki do walki z nią mogą skutkować łamaniem praw pracowniczych. Chce z tym walczyć posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Będzie oferować darmową pomoc dla osób w takiej sytuacji. Informacje o tym zbiera też poseł Franciszek Sterczewski.

Opozycja potrafi wznieść się ponad podziały i także pokazała się z odpowiedzialnej strony - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Zwracamy się do młodych kobiet z przesłaniem, że choć nie pamiętają lepszej przeszłości, to mogą zagłosować na lepszą przyszłość. Chcemy, by o macierzyństwie decydował nie biskup z politykiem, ale one same. - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Prezydent pokazał środkowy palec pacjentom onkologicznym - oceniła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Andrzej Duda poinformował w piątek, że podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej przyznającą w 2020 roku rekompensatę w wysokości blisko dwóch miliardów złotych dla mediów państwowych.

Wrocławska posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk skierowała do ministra infrastruktury interpelację w sprawie modernizacji linii kolejowej nr 143 z Wrocławia przez Oleśnicę do Kluczborka.

Robert Biedroń do tej pory nie przeprosił za to, że obrażał Polskę w Brukseli czy Strasburgu wymyślając fake newsy nt. sytuacji w Polsce - mówił w "Polityce na Ostro" wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. - Ja bym z chęcią usłyszała przeprosiny ze strony Beaty Kempy za słowa o pierwszej damie - odpowiedziała mu posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Kandydat Lewicy na prezydenta powołał swój sztab wyborczy. W jego skład weszły dwie dolnośląskie polityczki.

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wystąpiła do wrocławskiego magistratu z interwencją poselską. Domaga się nadania numeru PESEL 11-miesięcznej dziewczynce, która jest wychowywana za granicą przez dwie matki. Urząd Stanu Cywilnego tego nie zrobił, odsyłając sprawę do wojewody.

Nie ma "ideologii LGBT". Są ludzie. Dzieci. Takie jak Wiktor. Takie jak Dominik z Bieżunia. Kacper z Gorczyna. Ich tragiczna śmierć to nie śmierć ideologii. To odejście dziecka. Czyjegoś syna, czyjegoś przyjaciela. Młodej osoby, na którą czekało całe życie – pisze w specjalnym komentarzu do tekstu "Miłość w czasach zarazy" posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Reforma oświaty skróciła czas kształcenia ogólnego o jeden rok. Oceniam ją jak najgorzej. Polskiego systemu oświaty nie stać na kolejną wywrotową rewolucję - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.

Trybunał Konstytucyjny wyraźnie podąża za interpretacją ministra sprawiedliwości, według którego uchwała Sądu Najwyższego nie ma żadnej mocy prawnej - w taki sposób posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oceniła postanowienie TK ws. m.in. wstrzymania stosowania uchwały trzech izb SN.

Posłowie Lewicy złożyli w środę projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela dotyczący postępowań dyscyplinarnych wobec nauczycieli. Proponują w nim wydłużenie czasu na złożenie wniosku do rzecznika dyscyplinarnego tak, by dyrektor szkoły miał czas na zbadanie sprawy.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się