W mediach

Każda z nas ma głos”. „Głosuję, bo chcę, żeby moją babcię było stać na leki”, „Głosuję, bo nie chcę, żeby mój wnuk musiał wyjeżdżać za granicę za pracą”, „Głosuję, bo chcę wybrać, czy i kiedy zostanę matką”. Kandydatka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, namawia kobiety, by zagłosowały 13 października. Ma rację – kobiety mogą dać zwycięstwo opozycji

O ministerstwie edukacji, które było traktowane jak „karny jeżyk”, mowie nienawiści, także wobec księży, płacy minimalnej, lekach za 5 złotych i szansach Lewicy na stanie się „drugą siłą”, rozmawiamy z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk – startującą do sejmu z ostatniego miejsca na wrocławskiej liście KW Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Wybory parlamentarne 2019. - Likwidacja wieczornych i porannych kursów uderzy w zwykłych mieszkańców - twierdzą kandydaci komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Transport publiczny trzeba rozwijać, a nie likwidować - mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Wybory parlamentarne 2019. - Wycofamy naukę religii ze szkół, a w pierwszym etapie zrezygnujemy z finansowania pensji katechetów przez państwo - zapowiadają politycy Lewicy. Komitet SLD postuluje też powołanie komisji ws. kościelnej pedofilii, która będzie miała uprawnienia śledcze.

Złożymy w Sejmie projekt ustawy liberalizującej dostęp do aborcji; ten projekt jest gotowy - zadeklarowała jedna z liderek lewicowego bloku Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Działaczki lewicy podkreślały, że są rozczarowane brakiem poparcia opozycji dla "Paktu dla Kobiet".

Złożymy w Sejmie projektu ustawy liberalizującej dostęp do aborcji. Ten projekt jest gotowy - zadeklarowała jedna z liderek bloku Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Działaczki podkreślały, że są rozczarowane brakiem poparcia opozycji dla "Paktu dla Kobiet".

"To skandal i hańba" - tak o kontrowersyjnej okładce "Dziennika Gazety Prawnej" pisze kandydatka do wyborów parlamentarnych - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Kiedy kobiety w Polce walczą o swoje prawa, jedna z najpopularniejszych gazet szerzy seksizm. Nic dziwnego, że rozwścieczyła tysiące Polek.

Faworytką na Twitterze została ogłoszona Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, kandydująca z ostatniego miejsca, a na lewicy pojawiły się nawet głosy, że to ona powinna z ramienia Lewicy startować na prezydenta.

Przedstawiciele lewicy (KW SLD) wezwali MEN do zajęcia się skandalicznymi - według nich - planami lekcji, które zmuszają wielu uczniów do wieczornych powrotów ze szkół. Przypomnieli, że postulują m.in. "odchudzenie podstawy programowej" i podwyższenie płac nauczycielom.

System polskiej ochrony zdrowia jest w stanie „zawałowym”. Stoimy u progu sytuacji, w której pacjenci nie będą mogli liczyć na pomoc państwa w sytuacji zagrożenia zdrowia – mówi kandydująca do sejmu z ostatniego miejsca wrocławskiej listy Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Do wyborów zostało niewiele ponad 3 miesiące. Jest już zbyt późno, by z udzielaniem odpowiedzi na te pytania zwlekać, czekając na koalicyjne rozstrzygnięcia Schetyny i Kosiniaka-Kamysza. Komentarz Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Świetne retorycznie, emocjonalne, często trafne w merytorycznej krytyce PiS-u... Przemówieniu Tuska zabrakło jednego – politycznej autorefleksji. Komentarz Agnieszki Dziemianowicz-Bąk po wykładzie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim.

Najlepszym, co w dniu decyzji o dalszych losach strajku każdy z nas, niezależnie od politycznych sympatii, interesów, sentymentów i marzeń, może zrobić dla nauczycieli, jest po prostu: zaufać strajkującym.

– Niskie wynagrodzenia, oszczerstwa, zastraszanie, chaos spowodowany ostatnią reformą – warunki pracy polskich nauczycieli pozostawiają wiele do życzenia – mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się