W mediach

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk startuje do Sejmu z ostatniego miejsca wrocławskiej listy KW SLD. Była współorganizatorką Czarnego Protestu. - Moje motywacje są bardzo zbliżone do tego, co trzy lata temu skłoniło mnie do współorganizacji Czarnego Protestu, do wyjścia na ulicę, a mianowicie chęć uzyskania, wywalczenia pełni praw dla kobiet - powiedziała Dziemianowicz-Bąk.

W klipie PiS kobieta jest poza kadrem, jako nieobecny przedmiot bezwolnie poddany wrzeszczącemu i niezbyt rozgarniętemu mężowi. Kobiecie szybko dała głos Lewica i jej wrocławska kandydatka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która przerobiła spot obozu władzy.

Wybory parlamentarne 2019. Z okazji rozpoczęcia roku akademickiego komitet Sojuszu Lewicy Demokratycznej prezentuje swoje postulaty dotyczące nauki. - Chcemy mniej konkursów grantowych, a więcej funduszy na badania i studentów - mówią.

Wzrost nakładów na badania i rozwój nauki powyżej 2 proc. PKB postulują wrocławscy kandydaci lewicowego komitetu startujący w wyborach do Sejmu. "Polska jest dziś w ogonie Europy, jeśli chodzi o finansowanie nauki" - podkreśliła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Zebrani zapewniali, że nie chcą kolejnej rewolucji w szkolnictwie. Ich zdaniem należy posprzątać chaos w sejmie i MEN. - Muszą się tam znaleźć osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie, osoby które cieszą się zaufaniem rodziców, uczniów - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, kandydatka do sejmu z listy Lewicy.

Każda z nas ma głos”. „Głosuję, bo chcę, żeby moją babcię było stać na leki”, „Głosuję, bo nie chcę, żeby mój wnuk musiał wyjeżdżać za granicę za pracą”, „Głosuję, bo chcę wybrać, czy i kiedy zostanę matką”. Kandydatka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, namawia kobiety, by zagłosowały 13 października. Ma rację – kobiety mogą dać zwycięstwo opozycji

O ministerstwie edukacji, które było traktowane jak „karny jeżyk”, mowie nienawiści, także wobec księży, płacy minimalnej, lekach za 5 złotych i szansach Lewicy na stanie się „drugą siłą”, rozmawiamy z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk – startującą do sejmu z ostatniego miejsca na wrocławskiej liście KW Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Wybory parlamentarne 2019. - Likwidacja wieczornych i porannych kursów uderzy w zwykłych mieszkańców - twierdzą kandydaci komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Transport publiczny trzeba rozwijać, a nie likwidować - mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Wybory parlamentarne 2019. - Wycofamy naukę religii ze szkół, a w pierwszym etapie zrezygnujemy z finansowania pensji katechetów przez państwo - zapowiadają politycy Lewicy. Komitet SLD postuluje też powołanie komisji ws. kościelnej pedofilii, która będzie miała uprawnienia śledcze.

Złożymy w Sejmie projektu ustawy liberalizującej dostęp do aborcji. Ten projekt jest gotowy - zadeklarowała jedna z liderek bloku Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Działaczki podkreślały, że są rozczarowane brakiem poparcia opozycji dla "Paktu dla Kobiet".

Złożymy w Sejmie projekt ustawy liberalizującej dostęp do aborcji; ten projekt jest gotowy - zadeklarowała jedna z liderek lewicowego bloku Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Działaczki lewicy podkreślały, że są rozczarowane brakiem poparcia opozycji dla "Paktu dla Kobiet".

"To skandal i hańba" - tak o kontrowersyjnej okładce "Dziennika Gazety Prawnej" pisze kandydatka do wyborów parlamentarnych - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Kiedy kobiety w Polce walczą o swoje prawa, jedna z najpopularniejszych gazet szerzy seksizm. Nic dziwnego, że rozwścieczyła tysiące Polek.

Faworytką na Twitterze została ogłoszona Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, kandydująca z ostatniego miejsca, a na lewicy pojawiły się nawet głosy, że to ona powinna z ramienia Lewicy startować na prezydenta.

Przedstawiciele lewicy (KW SLD) wezwali MEN do zajęcia się skandalicznymi - według nich - planami lekcji, które zmuszają wielu uczniów do wieczornych powrotów ze szkół. Przypomnieli, że postulują m.in. "odchudzenie podstawy programowej" i podwyższenie płac nauczycielom.

System polskiej ochrony zdrowia jest w stanie „zawałowym”. Stoimy u progu sytuacji, w której pacjenci nie będą mogli liczyć na pomoc państwa w sytuacji zagrożenia zdrowia – mówi kandydująca do sejmu z ostatniego miejsca wrocławskiej listy Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się