W mediach

Z apelem, by w pierwszym etapie szczepień przeciw COVID-19 priorytetowo potraktować nauczycieli - zwrócili się w piątek do rządu politycy Lewicy. Nauczyciele są grupą szczególnie narażoną na kontakt z wirusem, gdy muszą pracować stacjonarnie w szkołach - podkreślała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaapelowała w środę do ministra edukacji Przemysława Czarnka o zniesienie zakazu przemieszczenia się dzieci do 16. roku życia w czasie ferii. "Rząd nie widzi ceny, jaką młodzi ludzie zapłacą za areszt domowy" – podkreślała.

Zgłoszenie Roberta Gwiazdowskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich jest zaskakującą decyzją. Przypominam, że to jest człowiek, który w temacie praw kobiet miał do powiedzenia tyle, że wolność to kobieta ma w chwili ściągania majtek. Ostatnio żartował sobie z gwałtu - mówiła w TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy mówiła w Rozmowie Dnia Radia Wrocław, że politycy ws. szczepień powinni mówić jednym głosem i ona w tej konkretnej sprawie trzyma kciuki za rząd.

Na miejscu władzy nie byłabym tak optymistyczna, że da się to po prostu przeczekać. Że jak kobiety wrócą do domu i pracy i nie będą chodzić na protesty, to znaczy, że wszystko jest tak, jak było. Nie jest - przekonuje Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

– Kryzys zdrowotny leży u podstaw innych kryzysów, dlatego tutaj potrzebne jest największe zaangażowanie państwa – tłumaczy posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Wrocławska posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Legalizacji Marihuany, występują w obronie chorego pięćdziesięciolatka Bydgoszczy. (...) To początek prac zmierzających do zainicjowania sejmowej debaty nad projektami dekryminalizacji marihuany.

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na sobotniej demonstracji dostała się do policyjnego kotła i siłą usunięto ją z marszu. - Ludzie próbowali się wyrwać z kotła, skacząc przez płot, robiąc sobie fizyczną krzywdę, byleby się wydostać z otoczenia - opowiada.

Kościół nie potrafi poradzić sobie z własnymi grzechami, traci moralne prawo do rozliczania kogokolwiek z czegokolwiek. Na pewno publikacja raportu i kolejne ujawniane skandale przyczynią się do dalszego rozdziału społeczeństwa od Kościoła – bo do rozdziału państwa od Kościoła dojdzie dopiero po zmianie władzy na autentycznie świecką – mówi posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Równość i sprawiedliwość - mówi o fundamentach swojego systemu oświaty fińskie ministerstwo edukacji. - Otwartość i zaufanie - dodają dr Dziemianowicz-Bąk i prof. Przegalińska. - Inaczej uczniowie od szkoły się odwrócą. A stracimy na tym wszyscy.

To nie jest patriotyzm. To jest brunatny, brutalny nacjonalizm, pielęgnowany na piersi prawicy - powiedziała w "Tak jest" posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, komentując wydarzenia podczas środowego marszu w Warszawie.

Partia Razem i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaproponowały, żeby pl. Jana Pawła II powrócił do dawnej nazwy. Co ciekawe, od inicjatywy dystansuje się wrocławskie SLD.

Chodzi na protesty, zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o aborcji, przyciąga młodych jak mało który polityk. – Chodzę na protesty z markerem. Pytam, czy znają numer do prawnika. Jak nie, zapisuję im na ręce – mówi naTemat posłanka Lewicy. Dyskutuje z uczniami, pomaga im. A oni piszą do niej, dzwonią. Z wpisów na Twitterze wynika, że wręcz ją ubóstwiają.

„Zebraliśmy wymagany tysiąc podpisów potrzebnych do rejestracji obywatelskiego komitetu i wkrótce ruszy dalsza zbiórka podpisów pod projektem liberalizującym prawo aborcyjne” – poinformowała posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Strajk kobiet. Podczas piątkowych manifestacji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem liberalizującej prawo antyaborcyjne.

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się