W mediach

Wątpliwe komplementy, które brzmią jak seksizm. Ocena kobiet, a polityczek szczególnie, przez pryzmat wyglądu, a nie umiejętności czy merytorycznych argumentów w dyskusji, to w polityce zjawisko stare i znane. Materiał magazynu "Polska i Świat".

„Polityczki nie są od dostarczania doznań estetycznych politykom” – napisała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk komentując sytuację, do której doszło podczas rozmowy z politykiem Porozumienia Lechem Jaworskim w TVN24.

Bardzo ubolewam, że doszło do takiego orzeczenia. Kwestia dotycząca wad letalnych płodu i w związku z tym możliwości dokonania aborcji jest kwestią, która powinna być ustawowo uregulowana – stwierdził w „Tak jest” Lech Jaworski (Porozumienie). Agnieszka Dziemianowicz-Bąk w odpowiedzi zachęcała radnego do poparcia złożonego przez Lewicę projektu ustawy dekryminalizującej.

Lewica pyta resort edukacji i nauki o plany egzaminów maturalnych z religii. Matura to egzamin z wiedzy, a nie z wiary - podkreślała posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Posłowie na konferencji odpowiadali też na pytania posła Konfederacji ws. "tęczowego piątku".

Lewica pyta resort edukacji i nauki o plany egzaminów maturalnych z religii. Matura to egzamin z wiedzy, a nie z wiary - podkreślała posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Posłowie na konferencji odpowiadali też na pytania posła Konfederacji ws. "tęczowego piątku".

Niefortunne było wykorzystanie identyfikacji graficznej, loga innych ugrupowań, bez pytania ich o zgodę - mówiła posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o przedstawionej przez Platformę Obywatelską w sobotę projekcie tzw. koalicji 276, do której PO zaprasza Lewicę, PSL i Polskę 2050.

Powinniśmy rozmawiać o jednoczeniu wokół konkretnych spraw, a nie słupków sondażowych, w dodatku zamówionych na wewnętrzne potrzeby partii. Taką konkretną, palącą sprawą jest sytuacja po wyroku TK ws. aborcji i dlatego Lewica od tej sprawy chce zacząć współpracę". Konwencję PO komentuje posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Opozycja będzie w piątek dyskutować o tym, co należy zrobić, aby złagodzić skutki ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji m.in. dla kobiet i lekarzy. - Potrzebna jest ustawa ratunkowa dekryminalizująca pomoc w aborcji. - powiedziała w "Grafitti" posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

– Im bardziej restrykcyjne prawo antyaborcyjne, tym mniej bezpiecznie jest być kobietą w Polsce. Polska to nie jest przyjazny kraj dla kobiet - mówi posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Lewica przygotowała projekt "ustawy ratunkowej" dekryminalizującej pomoc przy aborcji.

"To skutek wieloletniego pseudo-kompromisu i wmawiania Polkom, że przerwać ciążę mogą tylko w szczególnych okolicznościach" - komentuje publikację wyroku TK posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o otwarciu szkół dla dzieci z klas 1-3: Szkoła jest ważna, ale zdrowie i życie seniorów, rodziców i nauczycieli. których wciąż nie szczepimy, jest ważniejsze.

Zapytałam ministerstwo dla kogo, dlaczego, z jakiego powodu odkładamy na drugie szczepienie więcej szczepionek - poinformowała w TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Na razie wyjaśnienia z MZ nie ma.

– Każde szanujące się ugrupowanie polityczne musi mieć wizję tego, co będzie po pandemii. Opozycja musi wiedzieć, co będzie po Prawie i Sprawiedliwości, jaką Polskę sobie wyobrażamy, gdybyśmy byli u władzy. Pandemia kiedyś minie i będzie trzeba składać to państwo na nowo – mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Przypominam, że 1 września, kiedy rząd beztrosko otwierał szkoły było 550 zakażeń dziennie. Wczoraj było ponad 10 tys. przypadków. Polska jest w czołówce nadmiarowych zgonów. To był najgorszy rok od czasów wojny. W takich warunkach pomysł, żeby otwierać szkoły to przepis na katastrofę - oceniła w "Śniadaniu w Polsat News" Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica).

Jak wygląda moja praca w sejmie i poza nim? zapisz się do newslettera. Zapisz się